Pokemon Go'dan Yeni Rekor

2016'nın yaz aylarında piyasaya çıktıktan sonra kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan ve yüksek bir gelir sağlayan Pokemon Go hala rekor kırmaya devam ediyo

Yılların efsane çizgi filmlerinden olan ve mobil versiyonunun hazırlanması ile yeniden piyasaya sunulması kısa süre içerisinde tüm Pokemon sevenlerin de bu oyuna ilgi göstermesini sağladı. Özellikle kullanıcıların telefonlar ile gerçek dünyada bu oyunu oynayabilecek olması da oyunu daha cazip kılan detaylardan bir tanesi oldu.

Rekorlar Devam Ediyor!

2016 yılında piyasaya sunulan oyun piyasaya çıktıktan çok kısa bir süre sonra hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde yükleme rekoru kırmayı başardı. 500 milyon dolar gibi yüksek bir gelirin elde edildiği oyun, bu konuda hala yükselmeye devam ediyor. Oyun ile ilgili hazırlanan son raporlarda 1 milyar dolar geliri en hızlı geçen uygulamanın Pokemon Go olduğu ifade edildi. Bu bakımdan 2016 yılı içerisinde 500 milyon dolarlık bir gelire ulaşmayı başaran Pokemon GO, 2017'nin Ocak ayı itibariyle 1 milyar dolar seviyesini aşmayı başardı.

Bu konuda en dikkat edilecek nokta gelirin en hızlı süre içerisinde ulaşılmış olması. Diğer oyunlar üzerinden elde edilen gelirler yüksek olsa da bu kadar kısa süre içerisinde yüksek başarı yakalanamamıştı. Pokemon Go kırdığı bu yeni rekoruyla da yine elde edilmesi güç bir başarıya imza attı.