PlayStation 4 Satışları Rekora Gidiyor

PlayStation 4 satışları ile ilgili paylaşılan son raporlarda Sony'nin rekor seviyelere ulaştığı belirtildi.

Eğlence sistemi ve yazılım ürünlerinin genelini kapsayan son raporlar, oldukça yüksek seviyelere ulaşırken Sony yaptığı açıklama ile birlikte bu kategorideki yükselişin PlayStation 4 ile yaşandığını söyledi.

Özellikle 11 Haziran 2017 tarihi itibariyle farklı satış noktalarında satışa sunulan PlayStation 4, dünya genelinde 60 milyon 400 bin satış rakamına ulaşarak kırılması zor bir rekora imza attı. Yapılan açıklamalarda aynı zamanda PlayStation 4'ün yan gelirleriyle de yüksek oranlarda gelir sağladığı belirtildi. Öyle ki PlayStation Store üzerinden dijital indirme yolunu tercih eden kullanıcılar 487 milyonluk bir gelirin elde edilmesini sağladı.

Uygulama ve Oyunlarıyla Zenginleşiyor

Kullanılan uygulama ve oyunlar için de Sony uygulama mağazası üzerinden ciddi bir gelire ulaşmayı başarmış durumda. Üstelik paylaşılan raporlarda PlayStation ve PlayStation 4'ün genel istatistiklerine vurgu yapılıyor.

PlayStation ekosistemindeki aktif kullanıcı sayısı Mart 2017 itibariyle 70 milyona ulaştı. Üstelik ücretli abone sayısında da ciddi bir artış yaşanarak 26.4 milyona erişildi. Yapılan araştırmalara göre kullanıcıların haftalık PlayStation 4 oynama saati 600 milyonu aşmış durumda. PlayStation 4 kullanım oranlarının bu kadar yükselmesi,kullanıcıların oldukça cazip bir pazar oluşturmasını ve Sony'nin gelir elde etmesinde sağlıyor.