PKK’dan hain saldırı: Taş ocağı ateşe verildi

Bölücü terör örgütü PKK Hatay’da Amanos dağı Akarca bölgesinde bir taş ocağına saldırı düzenledi. Bölgede aynı hafta içinde düzenlenen ikinci saldırı oldu.

Hatay’a bağlı Akarca Mahallesi’nde faaliyet gösteren kireç taşı ocağına PKK’lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. 2 ekskavatörü ateşe veren teröristler 2 kamyonu da dereye attı.

Milliyet’te yer alan habere göre ; taş ocağı çalışanları herhangi bir zarar görmedi. 4 aracın kullanılmaz hale geldiği kireç taşı ocağına yapılan saldırı haberi üzerine bölgeye güvenlik güçleri gönderildi.

Bölücü terör örgütü mensupları bu saldırıdan beş gün öncesidne de Dörtyol’un Amanos dağalrı eteklerinde Beşikgöl mevkiinde bulunan taşocağını basmış 11 araç ve 1 iş makinesini ateşe vererek yanlarına aldıkları 4 kişi ile birlikte kaçmış ve ardından rehineleri serbest bırakmıştı.

PKK'lı teröristler 5 gün önce de Dörtyol'un Amanos dağları eteklerinde Beşikgöl mevkiinde bulunan taşocağını basmış 11 araç ve 1 iş makinesini ateşe vererek yanlarına aldıkları 4 kişi ile birlikte kaçmış, rehineleri daha sonra serbest bırakmıştı.

Saldırı yerinden kaçan teröristlerin yakalanarak etkisiz hale getirilmesi için bölgedeki operasyonların devam ettiği bildirildi.

Milliyet