PKK'da üst düzey yetkili bir kişi yurtdışına kaçarken yakalandı

PKK'nın üst düzey sorumlularından birisi Edirne Kapıkule Sınır Kapıs yakınlarında mülteciler arasında kaçarken yakalandı.

2010 yılından itibaren geçtiği Suriye'de YPG'ye katılan 'Piling' kod adlı PKK'nın üst düzey sorumlularından bir terörist, Edirne'de Kapıkule Sınır Kapısı yakınlarında kaçak göçmenler arasında yakalandı.

2010'da YPG'ye katıldı

Terör örgütü PKK'nın 1999 yılından itibaren Kandil Dağı'nda bulunan ve ülkede birçok güvenlik görevlisinin şehit olduğu kanlı saldırının emrini verdiği belirtilen 'Piling' kod adlı terörist, 2010 yılında Suriye'ye geçerek PKK'nın bu ülkedeki kolu olan YPG'ye katıldı.

CNN Türk'te yer alan haberer göre; Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bir istihbarat üzerine Bulgaristan'a açılan Kapıkule Sınır Kapısı yakınlarında operasyon düzenledi. Operasyonlarda, kaçak göçmenler arasına gizlenerek kaçmak isteyen üst düzey PKK'lı, 'Piling' kod adlı teröristte yakalandı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü'nde soruşturması devam eden teröristin, PKK'nın Suriye'deki kolu YPG'nin saha sorumlusu olarak 2010 yılından bu yana bulunduğu belirlendi.

CNN Türk