PES 2017 Mobil Geldi!

PES 2018'nin bilgisayar versiyonunun piyasaya sunulması beklenirken sürpriz bir açıklama yapıldı.

PES 2017 ile ilgili gündeme gelen son haberlerde oyununun mobil versiyonunun da piyasaya sunulduğu ve Android ve iOS platformlarının belli bölgelerde oynanabileceği ifade edildi. PES 2017’yi bilgisayarlarda oynayan kişiler artık mobil cihazlar üzerinden de gerekli indirme işlemlerini yaparak cihazlar üzerinden mobil olarak PES 2017 heyecanı yaşayabilecek.

Mobilde Tutulabilir

Konu ile ilgili yapılan açıklamalar sonrasında özellikle oyunu seven kişiler tarafından oyunun yeni versiyonunun indirilmesi bekleniyor. Daha önce oyunun önceki versiyonlarına yönelik yapılan mobil uyarlamalar kullanıcılardan ilgi görmüş ve yüksek indirme oranı almıştı.

PES 2017 mobil için yapılan açıklamalar sonrasında da yine benzer bir sürecin yaşanması bekleniyor. Tanıtımlarında yeni oyunda yer alacak özellikler ile ilgili detaylar da belirtilirken, özellikle kişilerin gerçek takımları karşı maç yapabileceği ve cep telefonları üzerinden farklı mücadelelerin gerçekleştirilebileceği belirtildi.

Üstelik diğer oyunculara karşı mobil versiyon üzerinden maç yapabilmek de mümkün. Bu bakımdan mobil versiyonda yer verilen bu özellikler sayesinde kullanıcıların bu oyunu daha fazla tutması ve oyunu popüler hale getirmesi bekleniyor. Android ve iOS versiyonları sunulan oyun için kullanıcılar uygulama mağazası üzerinden kontroller yaparak oyunun sunulup sunulmadığını öğrenebilir. Bu işlemlerin ardından ise oyun indirme işlemini yapabilecek olan kişiler mobilde PES 2017 heyecanını başlatabilir.