Otomotivde Gözler Rekorda!

2016'yı oldukça başarılı bir şekilde kapatan otomotiv sektöründe beklentiler 2017’yi daha parlak geçirmek.

Üretim ve ihracatta rekor hedeflerin belirlendiği otomotiv sektörü, bugün bu konuda Türkiye için beklentileri arttırmış durumda. Konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda özellikle yılın ilk üç ayındaki verilerin çok olumlu olduğu belirtilirken 2.7 milyar dolarlık üretim fazlası bu konuda sektörün daha iyi bir duruma geleceğini de gösterdi.

Uzmanlar Umutlu

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda, beklentilerin gerçekleşmesi halinde otomotiv sektörünün son 10 yıllık süre içerisindeki rekorunu kıracağı belirtildi. Otomotiv sektöründe beklentilerin gerçekleşerek rekorun kırılması ise özellikle Türkiye ekonomisine 2017 yılı için önemli bir katkının sağlanmasını sağlayacak.

Konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda otomotiv sektörünün üretim alanında oldukça iyi seviyede olduğu belirtilirken, yapılacak yeni çalışmalar ile birlikte bu konuda daha iyi seviyelere ulaşılabilecek. Bu bakımdan Türkiye'nin otomotiv sektörü ile birlikte kalkınmasının da mümkün olabileceği belirtildi. Bugüne kadar otomotiv sektöründe elde edilen rakamlar, Türkiye'nin özellikle ihracata yüzünün gülmesini sağlıyordu. Otomotiv sektöründeki bu durum, Türkiye'nin ekonomisine yaptığı katkılar bu konuda devletin teşvikleri, ekonominin toparlanması adına oldukça önem arz ediyor.