Otomobilleri Artık Robotlar Şarj Edecek

Volkswagen ve Kuka adlı marka tarafından kurulan işbirliği akıllı otomobillerin şarj edilmesini kolay hale getirecek.

Son dönemlerde elektrikli araçların kullanımı oranları daha fazla atmaya başlarken Volkswagen şarj konusunda oldukça farklı bir çalışma yapacağını duyurdu. Öyle ki Kuka adlı marka ile işbirliğine giden Volkswagen, araçların robotlar ile şarj edilmesini hedefliyor.

Haberler Dikkat Çekici

Konu ile ilgili yapılan paylaşımlarda kişilerin araçlarından dahi inmeden şarj istasyonundan şarj hizmeti alabileceği ve bu konuda robotlardan yardım sağlayacak ifade edildi. Öyle bir seçenek kuşkusuz otomobil sahipleri için durumu daha da kolay hale getirecek. Bu bakımdan iki marka tarafından yapılacak çalışmalar ve bu çalışmaların başarılı bir şekilde sonuçlanması elektrikli araçlar için yeni bir dönem başlatacak.

Bugüne kadarki süre içerisinde pek çok farklı otomotiv markası tarafından elektrikli araçlara yönelik çalışmalar yapılırken bu çalışmaların temelinde elektrikli araçların kullanıcılar tarafından şarj edilmesi yer alıyordu. Fakat Volkswagen bu konudaki durumu daha da iyi hale getirmek isterken, özellikle robotların desteğini alacak olan kullanıcılar, böylece çok daha kolay bir şekilde işlem yapabilecek.

Yapılan açıklamalarda kullanıcılara yönelik sunulan imkanların bu konuda otomobil kullanmayı ve otomobil işlemlerinin daha kolay hale gelmesi amacıyla olduğu ve Volkswagen yeni iş ortaklığı ile birlikte elektrikli otomobil sektöründe yeni bir devir açacağı ifade edildi. Paylaşılan bilgiler sonrasında Volkswagen tarafından yapılması planlanan bu yenilik, kullanıcıların da dikkatini çekmeyi başardı.