ÖSYS ek yerleştirme sonuçları yayınlandı

Binlerce üniversite adayının büyük bir heyecanla beklediği ÖSYS ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi ek yerleştirme sonuçları bugün açıklandı. Sonuçlarını öğrenmek isteyen üniversite adayı gençler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin internet adresinden T.C. kimlik numaraları ile öğrenebilecekler.

ÖSYM'nin resmi internet sitesinden paylaşılan duyuruya göre 2016-ÖSYS ek yerleştirme işlemleri tamamlandı. Ek yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklandı.

2016-2017 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, üniversiteler tarafından 6-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacak. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresinde ilgili üniversitelere başvurması gerekiyor.

Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya işlemlerini tamamlamayan adaylar haklarını kaybedecek. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda yer alıyor.

Sonuç sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

AA