Opel Crossland X Sürüş Testinde

Opel, Crossland X ile küçük sınıf MPV defterini kapattığı bir model olurken, incelemeler oldukça etkileyici.

Peugeot'nun küçük crossover modeli 2008, aslında Crossland X'in alt yapısını oluşturuyor. 2008'de SUV havası daha fazla olurken Opel yeni modelinde tüm hataları gidermiş durumda. Konuyla ilgili yapılan pek çok farklı incelemede Opel Crossland X modelinin pek çok açıdan ön planda olduğu görülürken, yapılan yeni test sürüşleri de bu durumu net bir şekilde gözler önüne serdi.

Opel Peugeot Ve Citroen Ortaklığının İlk Meyvesi!

Opel için alınan kararla yeni bir dönem başladı. Almanların köklü markası artık Fransız PSA (Peugeot-Citroen) Grubu'nun çatısı altında yer alıyor ve bu güç birliğinin ilk meyvesi de artık yollarda: Crossland X. Opel'in yeni modeli adının sonundaki X yeni modelin tahmin edilebileceği gibi SUV/Crossover ailesinden olduğunu simgeliyor.

Kablosuz Şarj Teknolojisi Var

Opel'in son dönem klasik olarak karşımıza çıkan tasarımında küçük değişikler yapılarak oluşturulan Opel Crossland X tasarımı, içte de çok farklı değil ve klasik bir kokpit tercih edilmiş durumda. Bagaj hacminin de oldujkça geniş olduğu araçta, arka koltukların kızaklı olması, bagaj alanının artmasını sağlıyor. Arka koltkların öne çekilmesi iel birlikte araç bagajında 520 litrelik bir alan oluşuyor.

Sürüş Testi Nasıl?

Yerden yüksek pozisyonu, araca hakim olma noktasında avantaj sağlarken, ön görüş açıları da araç için oldukça iyi. Trafiğe tam olarak kontrol olabilmek adına Opel Crossland X işleri kolaylaştırıyor. Araçta PSA Grubu'nun en önemli ürünlerinden birisi olan motoru yer alıyor. Özelikle geçtiğimiz yılın Engine of the Year ödülünü alarak tüm dünyada dikkat çeken PSA, bu etkileyici 1,2 litrelik turbo benzinli motorunu Opel Crossland X’te kullanarak araç performansını da arttırmış durumda. Otomatik şanzıman desteği bunan araç, 1,6 litrelik dizel motor seçeneği de var.