Olay hakemden olay açıklama!

Trabzonspor-Galatasaray derbisinde gösterdiği kırmızı kartların ardından, futbolcudan kırmızı kart gören Hakem Deniz Ateş Bitnel, "Trabzonspor'a oyun oynandı" dedi.

Geçtiğimiz sezonda oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçındaki kötü yönetimi ile gündeme oturan ve Trabzonsporlu Salih Dursun'un kırmızı kart gösterdiği Deniz Ateş Bitnel, olay yaratacak açıklamalarda bulundu.

Maçta Trabzonspor'dan 4 oyuncuya kırmızı kart gösteren Deniz Ateş Bitnel, uzun süreden sonra Trabzon yerel basınına flaş açıklamalarda bulundu. Bitnel, Trabzon yerel basınından Son Kale Trabzon'dan Asım Turan'a yaptığı açıklamalarında maçtan bir gün önce yan hakemlerinin değiştiğini ve Trabzonspor'a oyun oynandığını ileri sürdü.

Yayınlanan görüşmeyi Facebook sayfasından paylaşan Turan, Bitnel'in sözlerinin asla değiştirilmediği aktardı. Hakem Deniz Ateş Bitnel'in olay yaratacak sözlerinin yer aldığı haberde şu ifadeler yer aldı:

"TRABZONSPOR'A OYUN OYNANDI"

"Deniz Ateş Bitnel'in görüşme boyunca devamlı olarak tekrarladığı cümle; ben Galatasaray-Trabzonspor maçında birlikte görev aldığım yardımcıların hiç biriyle daha önce çalışmadım ve benim yardımcılarım sebepsiz yere bu maçtan bir gün önce bir anda değiştirildi. Maç boyunca verdiğim hatalı kararların tamamına yakını yardımcı hakemlerin yönlendirilmeleri sonucu oldu. Bu maç ve diğer yönettiğim maçlarla ilgili hiçbir zaman bir kurum veya kişilerden talimat almadım ancak bu maçın görüntülerini daha sonra izlediğimde bana ve Trabzonspor'a çok büyük oyun oynandığını net bir şekilde gördüm. Kesinlikle bu maçta yan hakemlerin talimat aldığına inanıyorum ve beni günah keçisi yaptılar"

"MERKEZ HAKEM KOMİTESİ BAŞKANI 1 YILDIR BENİ OYALIYOR"

"Bu zamana kadar beklememin sebebi; merkez hakem komitesi başkanı 1 yıldır benimle birlikte basın toplantısı düzenleyeceğini söylüyor ancak her defasında da beni oyalıyordu. TFF bana hiçbir şekilde sahip çıkmadı, hiçbir şekilde çağrılarıma aramalarıma cevap alamadım. Ta ki; eşim yaşanan olaylar sonucu genel müdür olarak çalıştığı bankadan benim yüzümden çıkarılıp, 6 yaşında ki çocuğum psikolojik tedaviye başlayana kadar. Bu kadar şey üst üste gelince ve her şekilde benden habersiz gelişen bu oyunlar sonucu mağdur olan ben olunca dayanamayıp konuşma kararı aldım. Basın toplantısı düzenleme gibi bir şansım yok daha doğrusu bana bu şansı verecek cesaret kimsede yok! Son dayanağım benimle birlikte mağdur olmuş olan Trabzonspor gibi büyük bir camiadır. Bu camianın ve Trabzon halkının doğruyu göreceğine adım gibi eminim."