Ödüllü Anketler Uygulaması Türkiye’de

Google tarafından pek çok farklı bölgede uygulanan ödüllü anketler uygulaması Türkiye'de de sunuldu.

Geçtiğimiz günlerde Google tarafından yapılan yeni bir açıklamada Türkiye'ye yönelik önemli bir fırsat paylaşıldı. Google'ın en çok takip edilen uygulamalarından birisi olan ödüllü anket uygulaması artık Türkiye'de de kullanılabilecek. Mobil uygulamayı indiren ve cihazlarına kuran tüm kullanıcıların katılım gösterebileceği bu ödüllü anket sisteminde, kullanıcılar kendilerine gönderilen anketler sayesinde Google Play parası kazanıyor.

Nakit Ödeme Yok

Herhangi bir nakit ödeme mümkün olmasa da kullanıcıların Google Play üzerinden ücretli içeriklere erişim sağlayabilmesi adına bu uygulama en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi. Kullanıcıların yeni sistemden yararlanabilmesi adına ilk olarak uygulamayı cep telefonlarına kurması gerekiyor. Uygulama kurulumu tamamlandıktan sonra ise yapılması gereken en önemli işlem kullanıcıların ilk ayarları tamamlaması ve uygulamanın hazır hale getirilmesi.

Bu işlemleri başarılı bir şekilde tamamlayan kullanıcılar, bundan sonraki süreç içerisinde sistem tarafından kendisine gönderilen anketleri beklemek zorunda. Anketlerin ne zaman ve nasıl geleceği belli olmazken kişilere uygun anketin olması halinde bildirim alanında bu konuda kullanıcılara uyarı gönderiliyor. Bu uyarıları alan kullanıcıların ise yapması gereken tek işlem uygulama bölümü üzerinden yayınlanan ankete dahil olmak ve soruları yanıtlamak.

Farklı ve dikkat gerektiren sorular sorulduğundan dolayı kişilerin soruları iyi okuması ve özellikle doğru cevap istenmesi halinde istenilen seçeneği işaretlemesi gerekiyor. Kullanıcıların dikkatinin dağılmasını istemeyen Google, kullanıcıları yanıltacak basit sorular sorarak anketin gerçekten doğru bir şekilde doldurulup doldurulmadığını da test ediyor. Bu bakımdan ödüllü anketlere dahil alacak kişilerin, bu tip detayları göz önünde bulundurması gerekiyor.