Note 7 Pillerini Üreten Fabrikada Yandı!

Samsung Galaxy Note 7 cihazlarında yaşanan patlamalarda üretici firmanın büyük bir sorumluluğu bulunurken şimdi patlayan fabrikanın kendisi oldu.

Note 7 bataryalarında imalat hatalarının olması kısa süre içerisinde telefonların patlamasına neden olurken paylaşılan son bilgilerde Çin'de yer alan fabrikanın ateş aldığı konuşuldu. Patlamanın özellikle Note 7 bataryaları ile bağdaştırılması fabrikanın yaşadığı bu kötü olayı daha fazla gündeme getirirken özellikle milyonlarca kullanıcının tehlikeye atıldığı bu fabrikada bataryalardan kaynaklı bir patlamanın olabilmesi yüksek ihtimalli görülüyor.

İş Ortaklığı Sonlanmıştı

Geçtiğimiz aylar içerisinde Samsung tarafından yapılan yeni açıklamalarda markanın bundan sonraki süreç içerisinde batarya üretimi için farklı bir markadan destek olacağı belirtilirken bu destek tercihi ile birlikte Çin'deki fabrika ile iş ortaklığı da sonlandırılmıştı.

Şimdi fabrikada yaşanan patlama ise özellikle Samsung'un ne kadar doğru bir karar aldığını da gösteriyor. Sattığı telefonlar ile milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran Samsung telefonlardaki küçük bir hatadan dahi milyonlarca kişinin etkilenmesine sebebiyet verebiliyor. Bu açıdan üretimin her aşamasında kontrolü ve güvenli bir şekilde işlem yapmak durumunda olan Samsung geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında da belirttiği gibi bundan sonrası için çok daha kontrollü ve dikkatli olacak.

Fabrikada yaşanan patlama için şu ana kadar net bir açıklama yapılmazken önümüzdeki günlerde patlamanın ve yangının nedenlerinin kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.