Note 7 Patlaması Bir Daha Yaşanmayacak!

Galaxy Note 7 modellerindeki patlama sorunlarının başka modellerde yaşanmayacağı ifade edildi.

Samsung geçtiğimiz yılın yaz aylarında piyasaya sunduğu telefon modeli ile ciddi bir problem yaşanmasına yol açarken bu durum kullanıcılarda da güven probleminin yaşanmasına yol açmıştı. Yaşanan patlamalar telefon kullanıcılarının ciddi bir tehlike yaşamasına yol açarken bu sorunların tekrarlama ihtimalini olması, Samsung tercihlerinde ciddi bir soru işareti oluşturuyor. Bu durumun farkında olan Samsung ise yaptığı yeni açıklama ile birlikte mevcut sorunların farklı telefonlarda bir daha yaşamayacağını söyledi.

S8 Güvenli Olacak!

Özellikle Note 7 modellerinde yaşanan patlama sonrasında gerekli araştırmaların yapıldığını ve bataryalarda yaşanan sorunların net bir şekilde tespit edildiğini söyleyen Samsung yetkilileri, bundan sonraki süreç içerisinde bataryalarda uygulanacak yeni test çalışmaları ile birlikte herhangi bir ihmale yer verilmeyeceğini belirti.

Yapılan bu açıklamalar özellikle önümüzdeki aylarda piyasaya sunulacak Galaxy S8 modeli için büyük bir önem taşırken, kullanıcıların yeniden Samsung'a güvenmesi ve yeni amiral gemisini satın alması da en büyük isteklerden bir tanesi. Yapılan açıklamaların ardından özellikle yeni telefon için güvenli mesajlar vererek kullanıcılara bir anlamda sorunun artık kalmadığını söyleyen Samsung, 29 Mart tarihinde yapacağı tanıtım ile birlikte bu konuda herhangi bir handikap yaşamak istemiyor.

Bu açıdan Samsung, Note 7 işlemleri nedeniyle yaşadığı sorunu gidermek ve yeniden piyasada güçlü bir şekilde kalabilmek adına kullanıcıları ikna etmesi oldukça önemli.