Nokia 3310 İçin Sürpriz Fiyat Geldi

HMD Global Nokia 3310 modeli ile yeniden sahalara dönmek isterken telefonun etiket fiyatı oldukça dikkat çekiyor.

Özellikle mobil arenada yeniden var olabilmek adına yeni telefon serilerini üreten ve Nokia olarak piyasaya giriş yapan HMD Global, tüm dünyada yakından takip ediliyor. Piyasaya sunulacak olan cihazlarda özellikle Android işletim sistemlerini kullanılacak olmasa cihazlara olan ilgiyi daha da arttırırken özellikle paylaşılan etiket fiyatları telefonların yüksek satış rakamlarına ulaşabileceğini şimdiden gösterdi.

Barcelona’da Tanıtılmıştı

Barcelona’da geçtiğimiz aylarda yeni tanıtımları gerçekleştirilen cihaz, 17 sene önceki telefonun yenilenmiş versiyonu olarak piyasaya sunulacak.

Nokia 3310 için İspanya'da resmi satış süreci başladı. her ne kadar tanıtım döneminde 129 sterlin üzerinden telefonlara satışa çıkacağı belirtirse de satış sürecinde bu rakam daha da düşürüldü ve 49.99 sterlin üzerinden yeni cihazların satılacağı ifade edildi. Bu satış fiyatı kuşkusuz uygun özelliklerde yeni bir telefon almak isteyen kişiler için oldukça cazip bir fırsat yaratıyor. Etiket fiyatının düşük olması satışlara çok ciddi etki yapabilir. Özellikle parlak kırmızı, sarı, lacivert ve gri olmak üzere 4 farklı renk seçeneğine sahip olan telefonlar tasarım noktasında da kullanıcıları tatmin edebilecek düzeyde. Bu açıdan önümüzdeki dönemlerde Türkiye gibi pek çok farklı bölgede satışa çıkacak olan cihazların kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı ve satış rakamlarının ne kadar yükseleceği oldukça merak ediliyor.