Nissan Leaf 2018'de Yollarda Olacak

Nissan tarafından piyasaya sunulacak yeni elektrikli model Nissan Leaf 2018'de piyasaya çıkacak.

Nissan özellikle elektrikli araba dönüşümde hızlı bir şekilde planlarını uygulamaya devam ediyor. Konu ile ilgili paylaşılan son bilgilerde aracın 6 Eylül 2017 tarihinde tanıtılacağı ve ardından 2018 yılı itibariyle satışa sunulacağı ifade edildi. Araç için uzun zamandan beri çalışmalarını sürdüren Nissan, özellikle elektrikli motora sahip bir cihaz ile farklı bir deneyim sunacak. Üstelik araçta yer alan propilot teknolojisi sayesinde yarı otonom sürüş fonksiyonlarının kullanılabilir durumda olması, araç kullanımını daha da kolay hale getirecek.

Nissan Leaf 2018’de Neler Var?

Yeni park sistemi ve şeritte kalma özelliğe gibi farklı özellikleri bulunan araç, özellikle aracın daha güvenli bir şekilde kullanılmasını ve kaza oranlarının düşmesini sağlayacak. Üstelik hızlanma ve frenlemeyi kontrol eden özel sistem sayesinde sürücünün kaza yapma ihtimalini daha da düşüren araç, böylece 2018 yılının en çok dikkat çekecek modellerinden birisi olacak.

Kişilerin yeni araç hakkında beklentileri oldukça fazla. Kamuflajlı görüntüleriyle dahi araç dikkat çekmiş durumda. Özellikle kamuflajlı olmasına rağmen ön farlar ve arka stop lambalarındaki önceki modele göre ciddi değişikliklerin yapıldığı da göze çarpıyor. Bu bakımdan yenilenen araçta, motor seçeneğinin yanı sıra tasarım noktasında da pek çok farklılık görülebilecek. Tüm bu farklılıklar ve yeni özellikler set özellikle Nissan'ın 2018 yılındaki otomobil dünyasındaki durumunu belirleyecek.