Nihat Doğan hakkındaki iddialara ateş püskürdü

11 ve 16 yaşlarındaki iki kızı alıkoymak iddiası ile ifade veren Nihat Doğan, yaşadıklarıyla ilgili açıklama yaptı.

11 ve 16 yaşlarındaki iki kızın ailesi, Nihat Doğan’ın çocuklarını evine davet ederek harçlık vermek istediğini iddia etti. Doğan bu olay sonrası dün polise ifade verdi. Savcılık talimatıyla serbest bırakılan Nihat Doğan, Beyaz TV’de yorumcusu olduğu 'Söylemezsem Olmaz' programında konuştu.

“Gözaltı mözaltı böyle şeyler yok”

Sadece ifadesine başvurulduğunu ifade eden Nihat Doğan,"Gayri milli medya ve sosyal medyadaki kırıntıları, uzantıları bir haber üzerinden hemen büyük bir linç kampanyasına dönüştürdüler işi. Bizi bilen bilir, bilmeyen kendi gibi bilir. Gözaltı mözaltı böyle şeyler yok. Konu zaten yargıya aksetmiş durumda. Ama şunu söylemek gerekirse bizi bilen bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir. Gerekli görülürse önümüzdeki günlerde geniş kapsamlı bir basın toplantısı yapıp konuya açıklık getiririz" dedi.

“Edirne'den Hakkari'ye kadar Nihat Doğan bu toplumun simgesidir”

Nihat Doğan, "Milli bir adam istemezler, özellikle Türkiye'nin bölünmesi noktasında verilen yoğun bir saldırı devam eder ve gün geçtikte artarken, bizim de özellikle toplum refleksini dinamikleme noktasında çok önemli direniş hatlarından olduğumuzu herkes biliyor. Gerek 15 Temmuz'da, 17-25 Aralık'ta, her şeyde, demokrasinin ve milletin yanında durduğumuz için ve milleti de tetiklediğimiz için, mazlumların, fakirin, fukaranın, garibin, çoluğun çocuğun yanında durduğumuz için Nihat Doğan çok önemli bir simgedir. Nihat Doğan'a yıllarca saldırılmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi de budur. Nihat Doğan'ı yok ederlerse, diğer direniş hatlarını yok etmek kolaydır. Nihat Doğan bir misyondur, Anadolu'nun misyonudur, Anadolu insanıdır. Edirne'den Hakkari'ye kadar Nihat Doğan bu toplumun simgesidir” ifadelerini kullandı.