NATO üyesi ülkelere FETÖ ve darbe girişimi kitapçıkları dağıtıldı

NATO üyesi ülkelerin savunma bakanlarına FETÖ’yü ve 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimini anlatan kitapçık dağıtıldı.

Bakan Işık tarafından NATO üyesi ülkelere 15 Temmuz tarihinde FETÖ tarafından gerçekleştirilen başarısız darbe girişimini ve Fetullahçı Terör Örgütü’nü (FETÖ) anlatan kitapçıklar ve kısa film CD’si dağıtıldı.

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre; Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bakanlıkca hazırlanan FETÖ darbe girişimini anlatan kitap ve kısa filmi, NATO üyesi ülkelerin savunma bakanlarına ulaştırdı.

NATO Savunma Bakanları Toplantısı için Belçika'nın başkenti Brüksel'de hazır bulunan Bakan Işık, içleirnde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, İngiltere Savunma Bakanı Micheal Fallon, Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian'ın da bulunduğu NATO üyesi ülkelerin savunma bakanlarına FETÖ Terör Örgütü ve gerçekleştirilen darbe girişimi hakkında bilgiler aktardı.

Kitabın sonunda Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingini fotoğrafları da yer aldı. Ayrıca darbe girişiminin ardından TSK’nın yapısında gerçekleştirilen reformlara da değinildi.
Yeni Şafak