Nakliyeciler Sitesi'nde yıkım başladı

Zeytinburnu'nda protestolara sahne olan Nakliyeciler Sitesi'nde yıkım çalışmaları başladı.

Zeytinburnu'nda bulunan ve protestolara neden olan Nakliyeciler Sitesi'nde yıkım çalışmaları resmen başladı.

Esnaftan tepki

Daha önce 17 iş yerini yıkımında anlaşılmıştı ama yıkım beklenmedik şekilde diğer dükkanlara da sıçrayınca esnaf tepki gösterdi. Yıkım çalışmaları havadan görüntülendi.

Sitenin giriş-çıkışını kamyon ve TIR'larla kapattılar

Zeytinburnu'nda bulunan ve uzun zamandır ykılacağı konuşulan 7 blok ile 254 iş yerinden oluşan Nakliyeciler Sitesi'nin 2014'te satılmasının ardından tahliye süreci başlamıştı. Yıkım kararını duyan site esnafı karara tepki göstermiş ve bu nedenden dolayı gece geç saatlerde hareketli anlar yaşanmıştı. Ambar esnafı ve çalışanları, sitenin giriş-çıkışını kamyon ve TIR'larla kapatarak Nakliyeciler Sitesi'nin yıkılmasına yönelik kararın ardından eylem yapan ambar çalışanlarıyla polis arasında başlayan ve yaklaşık 6 saat süren pazarlıkların sonrasında anlaşma sağlanmış ve 17 boş dükkanın yıkımı gerçekleştirilmişti.


"1. sokağında yıkıma devam kararı alındı"

Öğle saatlerine doğru sitenin 1. sokağında yıkıma devam kararı alındı. Kepçelerle dükkanların yıkımına devam edildi. Bunun üzerine dükkan sahipleri acele bir şekilde dükkanlarını boşalttı. Ofislerdeki büro araç gereçleri ve ambarlarında bulunan malzemeleri kiraladıkları kamyonlara doldurarak götürdü. Park halinde bulunan araçlarda çekicilere konularak götürüldü. Bazı dükkan sahibi ve işçiler duruma tepki gösterdi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı Nakliyeciler Sitesinde yıkım devam ediyor.