Musul’da yakalanan DAEŞ üyelerinin gözleri bağlı fotoğrafları yayınlandı

Musul’da gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında her gün yeni bir bölge daha kaybeden DAEŞ terör örgütü şüphelilerinin gözleri bağlı fotoğrafları yayınlandı.

Musul’da kapana sıkıştırılan ve her geçen gün bölgedeki hakimiyetini kaybeden DAEŞ’in fotoğrafları uluslararası ajanslar tarafından yayınlandı. Ajanslar örgüt üyelerinin gözleri bağlı fotoğraflarını geçti.

Musul’da 17 Ekim tarihi itibariyle başlayan operasyonlar kapsamında köşeye sıkıştırılan ve her geçen gün kan kaybeden DAEŞ terör örgütünün elindeki köyler el değiştirmeye devam ediyor. Türk askeri kampının da bulunduğu Başika’yı kuşatan peşmergeler bugün derk köyünü de DAEŞ’in elinden kurtardı.

DAEŞ’liler başka köylerde de bayraklarını indirerek teslim oluyorlar.

Milliyet’in haberinden edinilen bilgilere göre, Associated Press (AP) foto muhabiri Halid Muhammed, Tab Zava köyünde yakalanan IŞİD şüphelilerinin fotoğraflarını çekti. Irak Ordusuna bağlı özel terör birliklerinin yakaladığı şüphelilerin gözleri bağlandı ve sorguya çekildi.

Amerikan askerleri Kayyara’da özçekim yapıyor

Reuters haber ajansı ise, Kayyara'daki üste görev yapan ABD askerlerini sahada fotoğrafladı. Amerikan askerlerinden biri cep telefonu ile öz çekim yaparken görüntülendi.

Milliyet