Müslüm Gürses'in filminden ilk fragman yayınlandı

Ayla’nın yapımcısı Dijital Yapım Evi ve dağıtımcısı Warner Bros., Müslüm Gürses'i beyaz perdeye taşıyor.

Bir süredir vizyona girmesi beklenen Müslüm Gürses'in filminden ilk fragman geldi. Hakan Günday’ın senaryosunu yazıp Ketche’nin yönetmenliğini yaptığı filmde Gürses'i Timuçin Esen canlandırıyor.

Warner Bros dağıtımcı

Türkiye film piyasasına Ayla filmi ile giren Warner Bros, bu kez Müslüm Gürses'in hayatını konu alan filmle ülkemizde hizmet verecek.

Ayla'nın yapımcıları üstleniyor

Türkiye'nin bir dönemine damga vuran ve müziğe büyük katkıları olan 2013 yılında hayatını kaybeden Müslüm Gürses'in hayatının anlatılacağı film, Ayla’nın da yapımcı şirketi olan Dijital Yapım Evi’nin yapımcılığında ve Warner Bros.’un dağıtımcılığında vizyona gelmeye hazırlanıyor.

Ketche yönetiyor

Son olarak Tuna Kiremitçi’nin aynı adlı romanından uyarladığı Bu İşte Bir Yalnızlık Var filmiyle karşımıza çıkan Ketche'nin yönettiği biyografik filmin senaryosu ise Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi'ye ait. Müslüm Akbaş ya da tanıdığımız ismiyle Müslüm Gürses’in çocukluğunu Alper Parlak, gençliğini Şahin Kendirci, orta yaşlı halini ise Timuçin Esen'in canlandırdığı filmde bu isimlere Müslüm Gürses’in kardeşi Ahmet rolünde Taner Ölmez, babası Mehmet rolünde Turgut Tunçalp, annesi Emine rolünde Ayça Bingöl, plak şirketi sahibi rolünde Güven Kıraç, pavyon sahibi rolünde Erkan Kolçak Köstendil, Limoncu Ali rolünde Erkan Can ve Muhterem Nur rolünde ise Zerrin Tekindor eşlik ediyor.

2018'de vizyona girecek

Yönetmeninden senaristine konu edindiği kişilikten oyuncu kadrosuna kadar büyük ses getireceği şimdiden belli olan ve çekimleri Adana’da devam eden Müslüm’ün 2018 yılı içerisinde vizyonda olması bekleniyor.