Muratlı: "Daha çok işim var"

2016 Rio Paralimpik Olimpiyatları’nda hem paralimpik hem de dünya rekorunu kıran Nazmiye Muratlı yurda döndükten sonra yaptığı açıklamada ‘daha çok işim var’ dedi.

2016 Rio Paralimpik Olimpiyatları’nda hem paralimpik hem de dünya rekorunu kıran halterci Nazmiye Muratlı yurda döndükten sonra yaptığı açıklamada ‘daha çok işim var’ dedi.

2016 Rio Paralimpik Olimpiyatları’nda mücadele eden Türk sporcu Nazmiye Muratlı hem paralimpik hem de dünya rekorunu kırarak bir ilke imza attı. Muratlı, yurda altın madalya ile döndü.

Yurda döndükten hemen sonra havalimanındaki gazetecilerin sorularını yanıtlayan sporcu, "Altın madalya aldım. Verdiğimiz sözü tuttuk. Biraz yorgunum, dinlenmek istiyorum. Hem dünya hem paralimpik rekoru kırdım. Daha çok işim var” şeklinde konuştu.

Oyunlarda halterde 104 kiloluk kaldırışıyla dünya rekoru kırarak Türkiye’ye halterde ilk altın madalyayı kazandıran milli sporcu Nazmiye Muratlı oldu.

Masa tenisi tek erkeklerde altın madalya kazanan Abdullah Öztürk de yoğun çalışmanın neticesinde bu başarıyı yakaladığını vurguladı.

Yaklaşık 10 aydır ailesinden ve evinden uzak kaldığını belirten milli sporcu, "Hocalarımızın özel çalışmaları sonucu altın madalyayı aldım. Takımlarda da bronz madalya aldım. Kendi üzerime düşen görevin en iyisini yaptım. Takım arkadaşlarım da terinin son damlasına kadar mücadele etti, güzel sonuçlar çıktı." değerlendirmesinde bulundu.

Masa tenisinde başarılı olan Çinli rakibini yenerek altın madalya almasının hatırlatılması üzerine Abdullah Öztürk, şunları söyledi:

“Koreli ve Çinlilere karşı daha rahat maçlar çıkarıyorum”

"Masa tenisi, Çinli veya Asyalı sporcular için ata sporu diye geçer. Çinliler ve Korelilere karşı daha rahat maçlar çıkarıyorum. Ekstra motive oluyorum. Bundan sonra 2020 Tokyo Oyunları var. Aralarda dünya ve Avrupa şampiyonaları olacak. Hedefim 2020 Tokyo'da iki altın madalya almak olacak."

Türkiye, 2016 Rio Paralimpik Olimpiyatlarında mücadele verdiği müsabakalarda 3 altının yanı sıra 1 gümüş ve 5 bronz madalya kazandı.
AA