Müezzinoğlu: "60 bin yeni kişi istihdam edilecek"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, 2017 yılının 60 bin yeni kişi istihdam edilecek.

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "Kamuda 2017 yılında 60 bin yeni kişi istihdam edilecek. Bunlar ağırlıklı olarak Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıkları ile Emniyet Genel Müdürlüğünde olacak" dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardında FETÖ'nün olduğu konusunda kamu vicdanının da yönetim vicdanının da tereddüt duymadığını ifade eden Mehmet Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Bundan sonraki süreçle ilgili bu millete bela olabilecek, tuzak kurabilecek başta FETÖ'nün mensupları olmak üzere millete ve devlete hizmetle ilgili sorumluluk taşıyan hiç kimse, milletin ve devletin hiçbir kurumunda barınamayacak. Hem milletin parasını alacak, imkanını alacak hem de hainlik yapacak. Buna asla fırsat verilmeyecek, şimdi temizlik süreci 16 Temmuz'dan itibaren olağanüstü hal ile başladı."


Müezzinoğlu’ndan CHP Liderine: “Keşke 15 Temmuz’da ders alabilseydi”

Müezzinoğlu, CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında da konuştu:

"Keşke 15 Temmuz akşamında Sayın Kılıçdaroğlu birazcık ders alabilseydi. Muhtemelen, 15 Temmuz akşamı hangi evde nasıl oturuyorsa, sokaktaki vatandaşı herhalde göremedi. Görse bile okuyamadı" ifadelerini kullandı.

Bakan Müezzinoğlu, "Şayet bir bölünme riski varsa, parlamenter sistem daha fazla bölünme riskini besliyor" dedi.


"2017 yılında kamuda 60 bin kişi istihdam edilecek"


Müezzinoğlu: "Kamuda 2017 yılında 60 bin yeni kişi istihdam edilecek. Bunlar ağırlıklı olarak Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıkları ile Emniyet Genel Müdürlüğünde olacak."
Yeni Şafak