Microsoft’un Türkiye’deki İlk Mağazası Açıldı

Microsoft tarafından yapılan son açıklamalarda özellikle ilk mağazanın Ankara'da açıldığı belirtildi.

Microsoft bugüne kadar mağaza açarak Türkiye'de yer almazken, Ankara'da bir ilk yaşandı. Microsoft tarafından yapılan tanıtımlarda, özellikle Ankara'daki Kentpark AVM’de yeni Microsoft mağazasına yer verildiği ve böylece kullanıcıların Türkiye'den de artık Microsoft mağazası üzerinden destek alabileceği belirtildi. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda özellikle mağazanın Media Markt içerisinde olması dikkat çekti.

Anlaşma Sağlandı!

Microsoft Türkiye Tüketici Kanalından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu ile MediaMarkt Türkiye Satın Almadan Sorumlu CPO’su Faruk Kocabaş tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte Microsoft Media Markt arasındaki anlaşmaları vurgu yapılırken, bu anlaşmalar ile birlikte ortak mağazanın kullanılacağı ve Media Markt içinde açılan yeni bölüm üzerinden Microsoft'un müşterilerine hizmet verebileceği belirtildi.

Özellikle yeni açılan mağazada Microsoft'un geliştirdiği son ürünlerin ve farklı donanımların yer alacağı belirtildi. Başlangıç aşamasında, önümüzdeki dönemlerde piyasaya sunulacak Windows 10 dizüstü bilgisayar serilerine mağazada yer verileceği belirtilirken, özellikle Microsoft’un en önemli ürünleri arasında yer alan Office 365 gibi farklı uygulamalar da yine Microsoft mağazası üzerinden sunulacak. Aynı zamanda Xbox oyun konsolları bu konsollar ve bilgisayarlar ile uyumlu oyunlar ve tüm cihazlara yönelik çeşitli aksesuarlar da yine mağazada satışa sunulacak diğer ürünler arasında yer alıyor.