Microsoft’un Surface Dizüstüleri Avrupa’da

Microsoft tarafından geliştirilen Surface serisi için yeni bir hamle geldi.

Microsoft özellikle Windows 10 işletim sisteminin kullanıldığı yeni dizüstü amiral gemileri ile geçtiğimiz günlerde sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde satıştaydı. Satışları için oldukça memnun kalan Microsoft, yeni yaptığı açıklamada 17 Avrupa ülkesinde daha cihazların satışa çıkarıldığını duyurdu.

Pazarda Dikkat Çekecek

Özellikle Microsoft bu pazara giriş yaparak Apple ve Google gibi çok önemli rakiplere karşı mücadele verirken, şu ana kadar oldukça önemli bir hamlenin yapıldığı ve iyi bir sürecin geride bırakıldığı söylenebilir. Amerika Birleşik Devletleri'nde cihazların satışa çıkarılması aynı zamanda kullanım ve satış rakamlarının da giderek artmasını sağlayacak. Eğitim sektörüne yönelik geliştirilen bu ürünler kullanıcıların dizüstü bilgisayar konusundaki ihtiyacını karşılamanın yanı sıra özellikle yıllardan beri piyasada olan ürünler için de ciddi bir alternatif oluyor.

Bu bakımdan Microsoft tarafından yapılan bu gelişme ile birlikte dizüstü bilgisayar sektöründe dengelerin değişmesi ve Microsoft’un daha büyük bir pay alabilmesi de mümkün. Konu ile ilgili yapılan açıklamalar sonrasında özellikle kullanıcıların Surface serisine yönelik ilgi göstermesi cihazların yüksek satışlara ulaşmasını sağlayabilir. Cihazlar henüz Türkiye'de satılmıyor