Microsoft Yüz Değiştirme Uygulaması Face Swap’ı Tanıttı

Yüz değiştirme uygulamaları ile ilgili bugüne kadar çok farklı örnekler piyasaya sunulurken yeni bir uygulama Microsoft'tan geldi

Microsoft tarafından yapılan yeni tanıtımlarda yüz değiştirme uygulaması olarak yeni bir tanıtım yapıldı. Özellikle Face swap adı verilen yeni uygulama ile birlikte artık çok farklı yüz değiştirme işlemleri yapılabilecek.

İlk olarak Android platformuna gelen uygulamada, kullanıcılar fotoğraflar üzerinde istediği şekilde oynama yapabilecek. Böylece çok sevilen bir oyuncu ya da şarkıcının fotoğrafı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılarak kişilerin kendi fotoğraflarını kullanabilmesi mümkün olacak.

Face Swap Yüksek Kullanım Oranlarına Ulaşabilir

Özellikle kısa süre içerisinde yüksek indirme oranlarına ulaşan yüz değiştirme uygulamalarında Microsoft'un ciddi bir gelişme kaydettiği ve yüz değiştirme işlemlerinin çok daha başarılı bir şekilde yapılabildiği ifade edildi.

Microsoft tarafından geliştirilen ve özel bir şekilde kullanıma sunulan yüz tanıma teknolojisinin yer aldığı uygulama, böylece kullanıcıların daha iyi fotoğraflar elde etmesini sağladı. Şu an Google Play üzerinden indirilebilecek olan uygulamanın önümüzdeki haftalarda en çok indirilen ve tercih edilen uygulamalar sıralamasında üst sıralara çıkması bekleniyor.

Yapılan tanıtımlarda uygulamanın nasıl çalıştığı ile ilgili detaylar da paylaşılırken özellikle yüz değiştirme işlemlerinin başarılı bir şekilde yapılıyor olması, bu konuda uygulamanın dikkat çekmesini sağlıyor. Bu açıdan önümüzdeki günlerde özellikle yüz değiştirme uygulaması olarak Microsoft’un daha ön planda olması bekleniyor.