Microsoft Yeni Windows 10 Önizlemesini Yayınladı

Microsoft, Windows için 10 Insider Önizleme Yapısı 16215'ü bilgisayarlar için yayımladı. İşte detaylar.

Microsoft tarafından yayınlanan yeni sürüm birçok özellik ve iyileştirme getiriyor. Öncelikle bu yapı, Build 2017'de ilan edilen yeni akıcı tasarım sistemini içeriyor. Bu kapsamda başlangıç ​​ve eylem merkezi için yeni bir kullanıcı arayüzü geliyor.

Edge’de Kişiselleştirebilir Yapı Geliyor

Edge tarayıcısında ise en sevdiğiniz web sitelerini görev çubuğunuza yerleştirebilir ve EPUB kitaplarını dört renkle vurgulayarak, altını çizebilir ve açıklamalar ekleyebilirsiniz. Bu bakımdan yeni ara yüz ve tasarım ile birlikte sistemin cazip duruma geldiği net bir şekilde söylenebilir.

Windows 10 Önizleme Sürümünde Neler Var?

Windows 10 önizleme sürümünde dikkat çeken diğer detaylar şöyle;

Daha fazla jest, daha kolay düzenleme, emoji ve daha pek çok özellik içeren yeni bir el yazısı paneli geliyor. Bir kalemle yazarken, sözcükler otomatik olarak metin haline dönüştürülür ve böylece yalnızca yazmaya devam ederek dijital metinler elde edebilirsiniz. Düzenlemek için ise metini seçebilir ve yazınızla metinde düzeltmeler yapabilirsiniz.

Windows 10 önizleme sürümü ile birlikte gelen bu özellikler, sistemdeki deneyimi arttırıyor. Özelikle kullanıcıların pen kullanmasını kolaylaştıran Microsoft, bu konuda gelecekte yeniliklerin geleceğinin de sinyallerini veriyor. Bu açıdan Windows 10’u pen ile kullanan ve çeşitli çizimler yapan kişiler için Windows 10 önizleme sürümü ile birlikte yeniliklerin geleceğini söylemek mümkün.