Microsoft Yapay Zekaya Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

Microsoft tarafından yapılan yeni geliştirmeler yapay zeka ile kod yazılmasını sağlandı.

Microsoft yapay zeka üzerine yaptığı çalışmalarda çok önemli bir aşamaya geldiğini duyurdu. Yapılan açıklamalarda kod yazabilen yapay zekanın geliştirildiği belirtirken, öğrenme yeteneği de bulunan yapay zeka kod yazımında sorunsuz ve daha hızlı bir çözüm sunuyor.

Kod Yazımı Daha Etkileyici

Yapay zeka tarafından yazılacak kodlarda hata oranının olmaması, daha başarılı ve sorunsuz çalışmaların yapılmasını sağlayacağından dolayı dikkat çekiyor. Yapılan açıklamalarda önümüzdeki 10 yıllık süreç içerisinde çalışmanın istenilen seviyeye gelmesi halinde, milyonlarca kişinin bu alanda işsiz kalabileceği belirtilirken yapay zekanın daha fazla ilgi görecek olması, bu değişimi mecbur kılacak. Bu açıdan önümüzdeki dönemlerden itibaren yapay zekaya yönelik gerçekleştirilecek çalışmalar, yazılım alanında çalışan kişiler için de büyük bir tedirginlik yaratıyor.

Microsoft geliştirdiği yapay zeka sisteminde şu anda temel ve basit kodlar ile testlerini gerçekleştirirken, zaman içerisinde geliştirilecek yapay zeka ile daha fazla ve karışık algoritmalar da yazılabilecek. Bu açıdan şu an için tamamen kullanılabilmesi adına yeterli olmayan yapay zekanın önümüzdeki günlerde alacağı güncellemeler oldukça önemli. Yapay zekalar ile imkansız görülen pek çok işleminin yapılabileceği ifade edilirken Microsoft bu yeni çalışmasıyla şimdiden tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmış durumda. Özel yapay zeka sisteminin önümüzdeki günlerde nasıl geliştirileceği ise yine merak ediliyor.