Microsoft Windows Phone’dan Vazgeçemiyor

Microsoft özellikle Windows 10 işletim sistemi ile başarıya ulaşamasa da yeni bir sistem ve telefon üzerinde çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Microsoft geçtiğimiz yıllar içerisinde çok büyük zararlar ettiği Windows Phone işletim sistemi ile ilgili radikal kararlar alacağı yönünde büyük bir izlenim uyandırmıştı. Öyle ki bundan sonraki süreç içerisinde piyasada Windows phone işletim sisteminin yer almaması ve yeni versiyonların geliştirilmemesi bekleniyordu. Fakat gündeme gelen son haberlerde yeni Windows Phone işletim sistemini çalıştıran bir telefon üzerinde çalışmaların başlatıldığı öğrenildi.

Yeni İddialar Var!

Konu ile ilgili paylaşılan bilgiler sonrasında özellikle firmaya yönelik çok ciddi eleştiriler yapılırken, Microsoft'un çok farklı bir sistem ile piyasaya gireceği de konuşulmaya başlandı. Öyle ki Android ve iOS işletim sisteminin bu alandaki hakimiyetini kırmak isteyen Microsoft'un çok güçlü bir rakibi piyasaya sunması gerekiyor. Aksi halde piyasaya çıkarılacak olan yeni versiyonunda önceki versiyonlarda olduğu gibi başarısızlığa uğraması mümkün görünüyor.

Konuyla ilgili yapılan tahminlerde ise en güçlü iddia Windows 10. Tablet ve mobil cihazlara yönelik geliştirilecek yeni işletim sistemi, kullanıcıların farklı platformlar üzerinden kolay bir şekilde işletim sistemini kullanmasını sağlayabilir. Özellikle Windows 10 kullanıcı sayısı düşünüldüğünde mobil cihazlar ile uyumlu bir Windows 10, kullanıcıları daha da cazip edebilir. Bu açıdan yapılacak çalışmaların bu yönde olmasa, markanın yeniden işletim sistemi alanında iddialı hale gelmesini sağlayabilir.