Microsoft Modern Klavyeyle Piyasaya Giriyor

Microsoft, Modern Klavye ve Modern Mouse olmak üzere iki farklı ürünü açıkladı.

Modern Klavye, Apple'ın Macbook Pro'daki sunumuna benzer şekilde, klavyenin içine yerleştirilmiş bir parmak izi tarayıcı ekleyerek büyük bir sürprize imza attı. Şık stil tuşları, gri kaplaması ile gelen klavye, bu konuda Microsoft’un dikkat çekmesini sağlamış durumda.

Yeni Klavyede Neler Var?

Parmak izi sensörü Alt ve Ctrl tuşları arasında konumlandırılmış. Microsoft, kullanıcıların yüz, iris veya parmak izi tanıma ile oturum açmalarını sağlayan Windows Hello aracını da önceden piyasaya sunduğu gibi kişilerin klavye üzerinden kolay bir şekilde parmak izi tarayıcısını kullanıma sunmuş durumda.

Klavye tasarımında ise ince bir alüminyum çerçeve dikkat çekiyor. Alüminyum sayesinde 413.5 gram ağırlığında olan klavye, şarj edilebilir bir pil ile kullanılıyor. Cihaz Bluetooth 4.0 veya üstünü desteklediği sürece Windows 8-10, Windows 10 Telefon, Android ve macOS ile kullanıma açık. Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre 4 aya kadar pil ömrünün olacağı ve böylece pil noktasında da sorun yaşanmayacağı belirtiliyor. Modern klavye kısa sürede piyasada olacak ve 129.99 dolar gibi bir fiyat üzerinden raflarda olacak. Microsoft tarafından geliştirilen bu klavye, tüm ürünlerde kullanılabileceği içni dikkat çekiyor ve kullanıcıların da bu noktada farklı bir modeli kullanmasını sağlama noktasında fark yaratıyor.