Microsoft Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Microsoft mobil sektörden istediğini elde edememiş olsa da yeni çalışmalar üzerinde planlarının yapıldığı tahmin ediliyor.

Microsoft ile ilgili son dönemlerde en çok sızdırılan konuların başında yeni bir telefon çalışması yer alıyor. Öyle ki sızdırma özellikle Windows 10 işletim sistemine yönelik yeni bir telefon üzerinde çalışıldığını ve Microsoft'un bu sefer mobil sektöre çok daha iddialı bir şekilde giriş yapmaya hazırlandığı gösterdi.

Microsoft Pes Etmedi

Bugüne kadar piyasaya giriş yapmış olmasına rağmen herhangi bir şekilde destek elde edemeyen ve kullanıcılar tarafından tercih edilmeyen Microsoft, tüm cihazlarını piyasadan toplamak zorunda kalmıştı. Bu durum özellikle markanın satışta kalmasını ciddi oranda etkilerken, önümüzdeki dönemlerde piyasaya sunulacak yeni modeller ile birlikte markanın bu konuda beklentilerini arttırması ve piyasada daha iddialı bir hale gelmesini mümkün hale getirebilir.

Bu açıdan önümüzdeki dönemlerde marka tarafından yapılacak tanıtımlarda, yeni cihazın özellikleri ve beklentileri karşılayıp karşılamayacağı oldukça merak uyandırıyor. Özellikle beklentilerin karşılanabilir durumda olması, markanın kısa süre içerisinde bu alanda dikkat çekmesini sağlayabilir. Yeni telefon ile ilgili çok fazla bilgi paylaşılmadığı gibi özellikle sanal gerçeklik ve artırılmış gerçekliklere yönelik önemli bir hamlenin gelmesi bekleniyor. Bu açıdan önümüzdeki günlerde marka tarafından yapılacak tüm çalışmalar telefonun ve markanın bu konudaki durumunu da belli edecek.