Meteorolojiden İstanbul'a kar uyarısı

Meteoroloji sağanak yağış şeklinde etkili olan yağışların bu geceden itibaren birçok bölgede kar yağışına dönüşeceğini duyurdu.

Hürriyet'te yer alan habere göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Yağmur ve sağanak şeklinde etkili olan yağışların, bu geceden itibaren Trakya, Marmara’nın güneydoğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kar yağışına dönüşeceği tahmin ediliyor" şeklinde bilgi paylaşıldı.

Meteoroloji uzmanlarının Türkiye genelinde bugün ve yarına ilişkin tahminleri şöyle:

"Bu gece Balkanlar üzerinden gelecek soğuk hava ve ani sıcaklık düşüşü ile birlikte önce Trakya, Marmara’nın güneydoğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yağışlar kara dönüşecek. Çarşamba günü Marmara’nın doğusu, İç Ege, Karadeniz’in iç kesimleri, İç ve Doğu Anadolu ile Göller yöresinin yükseklerinde kar yağışı olması tahmin ediliyor.

Kar yağışının yarın özellikle Orta Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolunun doğusunda (10-20 cm, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer 30 cm) olması bekleniyor.

Kar kalınlığı 20 cm'yi bulabilir

İstanbul'un yüksek kesimlerinde karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor. Kar yağışının yağmurla birlikte olacağı ve yerde örtü yapmayacağı tahmin ediliyor.

Kar yağışının Perşembe günü Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Göller yöresinde aralıklarla etkisini sürdüreceği, özellikle Doğu Anadolu bölgesinde yoğun olacağı (10-20 cm, yükseklerinde yer yer 30 cm) tahmin ediliyor.

Hürriyet