Mercedes-Benz E Serisi’nin 10. Nesli İle Dikkat Çekiyor

Mercedes-Benz E Serisi’nin 10. Nesli yollara çıkarken, Mercedes bu konuda ayrı bir otomobil konseptine hazırlanıyor.

C ve S serisi sonrasında üretimi başlanan E serisi için değişlikler planlayan Mercedes, dışarıdan hemen fark edilmese de bünyesinde pek çok yeniliği barındırıyor ve bu konuda Mercedes'in çıtayı yükseltmesini sağlıyor.

Mercedes'in piyasadaki en büyük rakiplerinden olan Audi ve BMW'nin kısır bir dönem içerisinde olması, Mercedes için büyük bir avantaj yaratırken, kokpitte bulunan özel ekran, araç üzerinde tam hakimiyet kurulmasını sağlıyor.

Bazı yönleriyle S ve C serisini de andıran yeni modellerde Mercedes özellikle kalite konusunda oldukça iddialı. Önceki modellere göre genişliği ve uzunluğu artan Mercedes, Mercedes sevenlerin ihtiyacını karşılayacak durumda. Mercedes, ısıtmalı koltuk yanları, iç aydınlatma ve aydınlatmada kullanılan LED ışıkları ile zengin bir iç görüntüye sahip olurken, değiştirilebilir 64 farklı iç aydınlatma rengiyle de geniş bir seçim şansı sunuyor. Bu bakımdan kişiselleştirilebilir bir durumdaki Mercedes gelecek modeller için çok daha farklı bir Mercedes deneyiminin sunacağının da habercisi. Mercedes özellikle son dönemlerde çok iyi bir atılım içerisinde olduğu gibi yenilenen ve özel olarak üretilen otomobiller bu konuda durumu daha da cazip hale getiriyor. Bu hamleler sonrasında otomobil piyasasında markanın daha fazla paya sahip olması bekleniyor.