Mercedes Aldı Taksi Yaptı

Kocaeli'de özel tüketim vergisi indiriminden yararlanan bir vatandaş 200 bin liralık Mercedes'i taksi yaptı.

taksicilik sektörüne yönelik hükümet tarafından yapılan yardımlar, daha lüks araçlar ile hizmet verilmesini sağlıyor. Öyle ki Kocaeli'nde yaşanan örnekte olduğu gibi ÖTV indiriminden yararlanarak araç alan vatandaşlar, bu araçları ile müşterilerine hızlı ve konforlu bir şekilde hizmet verebiliyor.

Mercedes Aldı

Kocaeli'nde taksicilik yapan vatandaş 200 bin TL piyasa değerine sahip olanlar Mercedes marka aracı ÖTV indirimleri ile 140 bin TL’ye aldı. Aracı taksi yaptıktan sonra oldukça dikkat çeken ve yolcusu artan taksi şoförü durumdan memnun. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde örnekte olduğu gibi farklı taksicilerin de benzer şekilde ÖTV indiriminden yararlanarak yüksek model araçları satın alması ve sektörde kullanıma sunması bekleniyor.

Özellikle müşterilerin bu aracı gördükten sonra şaşırdığını söyleyen taksi şoförü, yolcuların da durumdan memnun olduğunu, konforlu lüks ulaşımın herkesin hakkı olduğunu söyledi. Devletin sağladığı ÖTV indirimi ile aracı 60 bin TL daha ucuza alan şoför, bu durumdan oldukça memnun. Benzer imkândan diğer taksi şoförleri yararlansa da Mercedes gibi bir marka model aracı satın alan ve taksi olarak kullanmaya başlayan şoför sayısı oldukça az. Bu bakımdan Gebzeli şoför yaptığı bu hamle ile birlikte tüm Türkiye'de konuşulmayı başardı.