Mercedes 1.2 LT Motor Seçeneğiyle Geliyor!

Alman otomobil devi Mercedes özellikle bazı modellerinde 1.2 ve 1.4 litrelik motorlar kullanacağını duyurdu.

Mercedes Benz, lüks otomobil sevenlerin ilk tercihlerinden birisi olurken güvenlik ve konforlu seyahat için Mercedes-Benz akla ilk gelen markalardan birisi durumunda. Araçlar için en büyük handikap ise yüksek güç elde edebilecek motorların tüketiminin fazla olması. Bu konuda yeni bir deneme yapacak olan marka 1.2 ve 1.4 litre hacmindeki motorları kullanacak.

1.2 ve 1.4 LT Motorlar Geliyor

Tercih edilecek motorların benzinli ve direkt enjeksiyonlu olacağı ifade edilirken, özellikle bu yeni motorlarda iş birliğine gidilmesi de mümkün görünüyor. Öyle ki gündeme gelen haberlerde Mercedes ile Renault arasında yeni motorların üretimi için ortak bir çalışmanın yapılabileceği belirtiliyor.

Mercedes tarafından geliştirilecek bu yeni motor seçeneği sadece belirli modellerle kısıtlanacak. Bu bakımdan modelin üst sınıf Mercedes serilerinde kullanılması beklenmiyor. Aynı zamanda bu motorun hibrit seçeneğinin olmaması ve performans anlamında temel seviyede kalması bu modellerin tercih edilmesi noktasında da akıllara soru işaretleri getiriyor.

İlk A Serisine Gelecek

Açıklamalara göre özellikle yeni motor seçenekleri 2018 yılında piyasaya sunulacak yeni a serisinde ilk defa kullanılacak. Ardından farklı serilerde de bu düşük motor seçenekleri kullanılabilecek. Mercedes tarafından atılan bu adımın özellikle piyasada dengeleri değiştirebilmesi bekleniyor. Öyle ki yeni modellerdeki fiyat konusundaki beklentilerin karşılanması, yeni modellerin yüksek satış rakamlarına ulaşmasını sağlayabilir.