MEB 18 bin 506 öğretmen atadı

MEB tarafından 18 bin 506 sözleşmeli öğretmenin ataması tamamlandı. Öğretmenler atama sonuçlarını "www.meb.gov.tr" internet sitesinden görebilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından toplam 18 bin 506 sözleşmeli öğretmenin ataması gerçekleştirildi. 15 bin kadro ile dershane ve etüt merkezinde çalışan 5 bin kadro için yapılan sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, 29 Eylül tarihinde bildirilmişti.

Aday öğretmenler de tercihlerini sonuçların açıklanmasının ardından gerçekleştirdi. MEB’teki yetkili kişilerden atamalarla ilgili olarak edinilen bilgilere göre, ilan edilen kadrolar için 42 bin 730 onaylı başvuruda bulunuldu.

MEBîn sitesi "www.meb.gov.tr" adresinden ilan edilen sonuçlara göre, 14 bin 873 öğretmen ile dershane ve etüt merkezlerinde çalışan 3 bin 633 öğretmen olmak üzere toplam 18 bin 506 sözleşmeli öğretmenin ataması tamamlandı.

Bazı adayların "tercih dışı atanmak istiyorum" seçeneğini işaretlememesi nedeniyle Bakanlıkça daha önce ilan edilen 20 bin kadronun tamamının dolmadığı ifade edildi.
AA