Mavi Piksel Ve Pixel XL Modelleri Resmen Piyasada

Google Pixel ve Google Pixel XL mavi sürümü muhtemelen en Kanada için resmen piyasaya sunuldu.

Mavi 32GB'lık Pixel telefonu için ABD gibi bölgelerde 2 ila 3 hafta beklemek gerekirken bu durum oldukça eleştirilmişti. Üstelik aynı renkteki 32GB Pixel XL ürün stokta değil ve renk, her iki modelin 128GB versiyonuyla sunulmuyor. Bu bakımdan sınırlı sayıda mavi Pixel piyasaya sunulmuş durumda

Google Durumu Düzeltti

Google, diğer ülkelerde mavi renk için hayal kırıklığını arttırmamak adına değişikliğe gideceğini duyurdu. Yeni renk seçeneği Kanada sınırına taşınırken, telefonun ülkedeki kullanıcılar tarafından kolay bir şekilde alınabilmesi de sağlanacak. Fakat bu konuda da yine tek bir handikap var.

Sadece Rogers Üzerinden Satılacak!

Yeni renk için tek uyarı Mavi Piksel ve Pixel XL'in ülkede yalnızca Kanadalı taşıyıcı Rogers tarafından satılacak olması. Eğer bu taşıyıcıya üye değilseniz telefonun siyah ve gümüş renklerine razı olmanız gerekebilir. Rogers tarafından satılacak yeni mavi renk için şu ana kadar fiyat bilgileri paylaşılmadı.

Mavi renk ile ilgili ilk paylaşımlar Google tarafından yapıldıktan sonra bu seçenek kullanıcılar tarafından çok beğenilmiş olsa da renk için ciddi handikapların yaşanması eleştiri toplamıştı. Google bu konuda iyileştirmeler yapmaya çalışsa da yine de hala kısıtlamaların olduğu oldukça açık. Bu bakımdan yeni hamle de kullanıcıları tepkilerini tamamen ortadan kaldırabilecek düzeyde değil.