Marmaray'da akıma kapılan işçinin öldüğü açıklandı

Sabahın erken saatlerinden itibaren Marmaray'da yaşanan sefer aksamalarının nedeninin, ilk olarak açıklandığı gibi teknik arıza değil, bir işçinin ölümü olduğu bildirildi

Marmaray'da bakım çalışması yapan 27 yaşındaki Fatih Uysal, elindeki makineyle su sızıntısını durdurmak isterken elektrik akımına kapıldı. Uysal'ın mesai arkadaşları tarafından durum yetkililere bildirilince, olay yerine 112 Acil Servis ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerince ilk müdahalesi yapılan Uysal, daha sonra Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Çorum nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen işçinin ölümü hakkında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından bugün bir açıklama yapıldı. "Marmaray'da dün gece, tünellerinden birinde çalışma sırasında arkadaşlarımızdan biri elektrik kontağında matkap çalıştırırken elektrik akımına kapılmış. Hastaneye kaldırılmış ancak kurtarılamamış, kendisine rahmet diliyoruz." diyen Arslan, incelemelerin sürdüğünü belirtti.

Evli ve 1 çocuk babası olan Fatih Uysal'ın cenazesi, savcılık işlemlerinin tamamlanmasının ardından ailesine teslim edildi. Uysal yarın memleketi Çorum'da toprağa verilecek.