Mardin'de kaymakamlık binasında patlama

Mardin'de kaymakamlık binasında patlama meydana geldi.

Mardin Derik'te kaymakamlık binası yakınlarında patlama meydana geldiği bilgisi paylaşıldı. Patlamada aralarında Drerik Belediyesi'ne kayyum olarak atanan kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün de olduğu 5 kişi yaralandı.

CNN Türk'te yer alan habere göre, patlama, saat 12.15 sıralarında, Derik ilçesi kaymakamlık lojmanlarında meydana geldi.

Edinilen ilk bilgilere göre, PKK’lı teröristler tarafından kaymakamlık konutuna roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırının ardından lojmanda bulunan güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı.

Saldırıda, Derik Belediyesi'ne eylül ayında kayyum olarak da atanan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk ile 2 koruma polisi ve orada bulunan 2 vatandaş yaralandı.

Yaralılar ambulanslarla Derik ve Kızıltepe'deki devlet hastanelerine götürülerek tedaviye alındı.

Mardin Valiliği olayla ilgili olaark açıklamada bulundu:

"İlimiz Derik ilçemizde 10.11.2016 Perşembe günü Kaymakamlık binasında bulunan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'e yönelik EYP ile saldırı düzenlenmiştir. Saldırı sonucunda birisi İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk olmak üzere 3 kişi yaralanmıştır. İki hafif yaralımızın tedavisi Derik Devlet Hastanesi'nde devam etmekte olup İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk Derik Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Kızıltepe Devlet Hastanesine sevk edilmiştir.

Milletimizin huzuruna ve ülkemizin bütünlüğüne kasteden bu menfur saldırının fail veya faillerin yakalanması için geniş çaplı operasyonlar başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."