Manduka Yoga Matları

Yoga geçmişi eski zamanlara dayanan bir yaşam biçimidir.

Yoga geçmişi eski zamanlara dayanan bir yaşam biçimidir. Denge bulmak, rahatlamak, iç huzura ulaşmak için yapılır. Diğer sporlardan farklı olarak bedeni çok daha fazla dinlendirir ve konsantre olmayı sağlar. Bedenler beraber düşüncelerde esnemeyi sağlamakla beraber, dinginlik de kazandırır. Bu felsefeyi uygulayan kişilere “Yogi” adı verilir. Yoga, en eski kişisel gelişim tekniğidir.

Yoga yapmak için diğer spor dallarında olduğu gibi farklı kıyafetler ve malzemeler kullanılır. Yoga minderi, yoga kemeri, yoga matı gibi aksesuarlara ihtiyaç vardır ve bu aksesuarlar yapılan yoganın seviyesine göre değişkenlik gösterir. Özellikle son zamanların en trend ürünü yenilenebilir ve çevreci Manduka yoga matıdır. Yoga yaparken zeminin kaygan olmaması gereklidir. Manduka yoga matları dünyada oldukça meşhur olmakla beraber, eş zamanlı olarak Türkiye’de Stilefit.com online spor alışveriş sitesinde satışa başlamıştır.

Manduka yoga matları egzersiz araçlarının cephaneliğine profesyonel kalitede bir mat eklemeye hazır sporcular için tasarlanmıştır. Çok amaçlı kullanım için ideal olan bu spor salonuna, outdoor alanlara, yoga stüdyosuna ya da seyahatlere taşınacak kadar hafiftir. Üstün yoğunluk ve tamponlama hem eklem koruması hem de konfor sağlar.

Manduka matlar dünya çapında yoga hocaları ve ileri seviye yogiler tarafından test edilmektedir. Dikkatle üretilen ve seçilen Manduka yoga matları özel materyallerden imal edilmiş ve böylece daha yüksek bir amaca sahip yüksek performanslı ürünler elde edilmiştir. Eşsiz konfor ve tampon etkisi ile Manduka yoga matları yoga hareketlerini destekler.

Manduka matların Pro ve Eko olmak üzere iki serisi vardır.

Pro Yoga Matı: Performans ve dayanıklılık için tasarlanan PRO serisinin aşınmama üzerine garantisi vardır. Eklem koruması ve üstün destek yapısı ile eşsiz bir yoga motivasyonu sağlar. Kapalı hücreli yüzeyi ile terin sızmasını önler ve toksik olmayan, emisyonsuz üretimi ile lateks içermez.

Manduka PRO serisi, üst tarafı (kumaş yüzeyi) dışarı bakacak şekilde katlanır. Bu katlama şekli uygularken matın köşelerini düz tutar. Manduka PRO matların yüzey dokusu kullanıldıkça iyileşir. Kırma olarak tabir edilen alışma süresinin kısaltmanın en iyi yolu pratik yapmaktır. Temizlemek için ise Manduka çok amaçlı mat yıkama ile her uygulamanın ardından silerek temizlenebilir. Manduka matlar kesinlikle suya batırılarak ya da suda bırakılarak temizlenmemelidir..

Standart uzunluk: 171 X 66 / 6 mm kalınlık

Ekstra uzun uzunluk: 180 X 66 / 6 mm kalınlık

Eko Yoga Matı : Yastıklı rahat EKO yoga matı, kaymayı engelleyen doğal kauçuk bir yüzeye sahiptir. Amazon ormanları dışında bulunan doğal ağaçtan elde edilen kauçuk malzeme çevre dostudur. Piyasadaki en dayanıklı doğal kauçuk yoga matıdır. PVC veya zararlı plastikleştiriciler içermez. Toksik olmayan köpükleştiriciler ve AZO içermeyen boyalarla biyolojik olarak parçalanabilen, doğal ağaç kauçuktan imal edilmiştir. %99 lateks içermez.

Standart: 171 x 66; 5 mm kalınlık

Uzun: 180 x 66 ; 5 mm kalınlık

Yoga yapan herkes aynı yoga matını kullanamaz. Vücut ölçülerine, beden ağırlığına göre matlar farklılık gösterir. Eğer beden ağırlığı yüksek olan birisi kalınlığı ince olan bir mat kullanırsa zeminin sertliğini altında hissetmekle kalmayıp aynı zamanda rahatlığını sağlayamadığı için de konsantrasyon eksikliği yaşar. Ayrıca yoga matlarının yüzeyi kaymazlığı artıran veya azaltan etkenlerden biridir. Farklı yüzey dokuları vardır. Kimi matlar kendinden pürüzlü olurken kimi ise çıkıntılı yüksekliklerden oluşur.

Manduka, daha uzun süre daha iyi ürünler üretmek suretiyle küresel tüketimin azaltılması için bir sosyal sorumluluktan ilham aldı ve üretimlerini bu şekilde yönlendirmeye başladı. Tasarım yaklaşımı, çevreci atıkları azaltmak için her türlü çabayı gösterirken, yoga için özel olarak hazırladığı yoga matları şeffaflık ilkeleri üzerine üretilmeye başlandı. Yaşanılan çevreye saygı duymak adına inovasyon özellikli Manduka yoga matları imal edildi.

Yoga yapmanın mantığına da uyan Manduka yoga matları farklı bir dünya ortaya çıkarma fikrinden yola çıkılarak tasarlanmış, basit ve zarif özellikleriyle kısa sürede yoga da devrim yaratmıştır. Basit, dayanıklı, doğal ve mümkün olduğunda, yenilenebilir malzemeler ve detaylara özen gösterilerek hazırlanmıştır.