Malta'da uçak düştü: En az 5 ölü

Malta’da havalanan küçük bir uçak kalkar kalkmaz yere çakıldı. Ateş alan uçakta en az 5 kişinin hayatını kaybetmiş olduğu bilgisi paylaşıldı.

Malta’dan havalanan ve yolcularının tamamı Fransız olan küçük bir uçak kalkar kalkmaz yere çakıldı. Uçaktaki fransız yolcuların ABD sınır yetkililer olduğu öne sürüldü. FORENTEX ise ölenlerin kendi personeli olduğunu yalanladı. En az 5 kişinin hayatını kaybettiği iddia edilen olayda yaşamını yitirenlerin kimlik bilgileri henüz belirlenemedi.

Muscat: “Ölenler Libya’da görevli Fransız yetkililer”

Hürriyet’in haberine göre, Malta Başbakanı Joseph Muscat, twitter hesabı üzerinden uçak kazasında ölenlerin Libya’daki insan kaçakçılığını önleme görevi kapsamında bu ülkeye giden Fransız yetkililer olduğunu belirtti.

Muscat, ölenlerin Fransız pilot ve gümrük gözetleme görevlileri olduğu bilgisini paylaştı. Muscat, aynı zamanda görgü tanıklarının ifadelerine dayanarak düşüşünden önce uçakta herhangi bir patlama olmadığını da aktardı.

“Kazada sabotaj izine rastlanmadı”

Malta Today gazetesine kazayla ilgili açıklamada bulunan Malta Dışişleri Bakanı George Vella ise kazaya dair herhangi bir sabotaj izine rastlanmadığını söyledi. FORENTEX uçağın kendilerine ait olmadığını ve uçakta AB yetkilisi bulunmadığını açıkladı.

Hürriyet