Mahmutbey'de 'serbest geçiş' için çalışmalar başladı

Trafiğin en sıkışık olduğu lokasyonlardan Mahmutbey gişelerine bütün araçların ortak kullanmasına hak tanıyacak serbest geçiş sistemi yapım çalışmalarına başlandı.

İstanbullunun trafiği en yoğun biçimde hissettiği yerlerden birisi olan Mahmutbey gişelerinde, araçların ortak geçiş yapmasını sağlayacak serbest geçiş sistemi için çalışmalar başladı.

Trafiğin en sıkışık olduğu lokasyonlardan biri olan Mahmutbey gişelerine bütün araçların ortak kullanmasına hak tanıyacak serbest geçiş sistemi için yapım çalışmalarına başlandı.

Araçların serbest geçiş yapabilmesi için gerekli olan ortak sistem için yapım çalışmalarına başlandı.

Otoyol ve Boğaz köprülerinde serbest geçiş ücret toplama sistemleri yapım işi kapsamında, Mahmutbey gişelerine araçların gişe alanına şerit seçimine gerek kalmayacak. Bütün araçlar yeni yapılan sistem sayesinde ortak geçiş sağlayabilecekler. Araçların şerit seçimine gerek kalmadan ortak geçiş sağlayabileceği konstrüksiyonlar tesis edilecek, OGS ve HGS algılayıcılar bu konstrüksiyonlara konumlandırılacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bülteninden konuyla ilgili edinilen bilgilere göre, testi gerçekleştirilen konstrüksiyonların altında 4 şeritli araç geçişi sağlanacak biçimde çalışmalar tamamlanacak ve yol trafiğe açılacak.

Yapım işlemlerine başlanan çalışmalar 2 Aralık tarihine kadar devam edecek.
AA