LineageOS 14.1 Kullanıma Sunuldu

OnePlus 3T ve diğer beş Android cihazı için LineageOS 14.1 artık kullanılabilir durumda.

CyanogenMod'un küllerinden LineageOS ile yeniden doğdu. Günümüzde altı cihaz, LineageOS özel ROM'u bulunan Android destekli telefonlar ve tabletler listesine girdi. Yapı numarası, Android Nougat 7.1'e dayanan LineageOS 14.1, çok farklı bir deneyim sunuyor.

LineageOS'un, CyanogenMod'un kaldığı yer 14.0 veya Android 7.0 olan yapı numaralarını devam ettirdiği görülürken, LineageOS 14.1 bundan sonraki süreç içerisinde piyasada çok daha etkin bir şekilde yer alacak gibi duruyor.

LineageOS 14.1 Destekleyen Cihazlar Neler?

LineageOS desteği alan altı cihaz arasında OnePlus 3T ve OnePlus 3 var. Diğer modeller arasında ZTE Axon 7, LG G3, HTC One M7 (Verizon), HTC One M7 (GSM), Samsung Galaxy Tab S2 8.0 (2016) ve Samsung Galaxy Tab S2 9.7 (2016) yer alıyor. Bu konuda önümüzdeki dönemlerde yeni geliştirmeler yaşanabilir. Bu bakımdan listenin sürekli güncellenmesi bekleniyor.

Şimdiye kadar, LineageOS 14.1 için 442 bin aktif indirmenin yapıldığı açıklanırken, belirtilen cihazların çoğunda kullanıcılar önceden yüklenmiş olarak CyanogenMod kullanma imkanı elde etti.

LineageOS 14.1 için yapılan açıklamalar ile birlikte bu konuda önemli güncellemelerin yapılacağı net bir şekilde görülürken, resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyurular ile birlikte her model için hangi işlemlerin yapılması gerektiği detaylı olarak paylaşılıyor. Bu açıdan LineageOS 14.1 hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişilerin resmi web sitesini ziyaret etmesi yeterli.