Lindsay Lohan, Suriyeli sığınmacıları ziyaret etti

Hollywood starı Lindsay Lohan, Sultanbeyli'de Suriyeli sığınmacılar için açılan hastaneyi ve sığınmacı bir aileyi ziyaret etti. Lohan, sığınmacılara hediyeler verdi.

ABD'li ünlü oyuncu Lindsay Lohan, İstanbul ziyareti sırasında, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın ile Sultanbeyli'de Suriyeliler için açılan hastaneyi ziyaret etti. Hastanedeki görüşmelerin ardından Suriyeli bir aileyi de yaşadığı evde ziyaret eden Lohan, sığınmacılara hediyeler verdi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Lohan, sığınmacılarla yaptığı görüşmeler sırasında dinlediği hayat hikayeleri karşısında gözyaşlarını tutamadı. Lohan'a eşlik eden Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Boynukalın, ünlü oyuncunun ziyaretine ilişkin bilgi verdi.

"BU HASTANEDE BİR GÜN ÇALIŞMAK İSTİYORUM"
Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, Sultanbeyli'de Suriyeli doktorların çalıştığı ve sadece mültecilere sağlık hizmeti veren hastaneye yapılan ziyaretin ardından, Lindsay Lohan'ın '"Bir dahaki geldiğimde bu hastanede bir gün çalışmak istiyorum.'" dediğini belirtti.

Lohan'ın, yakın süre içerinde Türkiye'ye tekrar geleceğini söylediğini aktaran Boynukalın, "Hastane ziyaretinin ardından Sultanbeyli'de bir eve gittik. Halepli, iki bacağından yaralı bir beyefendinin evine misafir olduk. Lohan bu beyefendinin hikayesini dinledi. Tabii çok acıklı bir hikayesi var, Halepli misafirimizin. Bu evin durumunu, adamın halini, ailelerin ne şartlarda yaşadığına gördü. Hikayeyi dinledi ve mutfağa girdi, çıktı ve hüngür hüngür ağlamaya başladı. Gördüklerinden çok etkilendi." diye konuştu.

BİR HOLLYWOOD YILDIZININ BU MESELEYE İLGİ GÖSTERMESİ ÖNEMLİ
Boynukalın, görüşmelere hiçbir medya kuruluşunun çağrılmadığını ve olayın şova dönüşmemesi için azami derecede hassasiyet gösterildiği dile getirdi. Lohan'ın Suriyeli sığınmacılar ile ilgilenmesinin önemine dikkat çeken Boynukalın, şunları dile getirdi: "Önemli olan bir Hollywood yıldızının meseleye ciddi ilgi göstererek ve devamlı olarak buraya gelerek konuyu dünya gündemine taşımak istemesidir. Zannederim kamplara gidip şov yapmadan meselenin altını doldurarak ve devamını sağlayarak gidecek. Ancak böyle bir şey etkili olur. Sonrasında bütün dünya yıldızlarına şunu deme imkanı ve fırsatı olabilir; 'Kardeşim, ben bunların yetimlerini, öksüzlerini, yaralılarını, hastalarını, ailelerini gördüm ve hikayelerini dinledim. Türkiye'nin bu insanlar için neler yaptıklarını gördüm.' Aslında bütün dünyanın bu meselede gözlerini nasıl kapattıklarını biliyoruz. Dünyanın Suriye konusunda gözlerini açması için artık sanatçıları, yıldızları, buraya davet etme hakkı olur. Tabii tüm görüşlerinden sonra bir basın toplantısı yaparak çalışmaları hakkında dünya kamuoyunu bilgilendirirse işte o zaman çok büyük bir anlamı olur."

AA