LG G7’de Snapdragon’un Yeni Modelleri Kullanılacak

LG G6 sonrasında Ak gözler G7 modeline çevrildi. İşte konuyla ilgili yeni elde edilen bilgiler.

LG tarafından önümüzdeki dönemlerde piyasaya sunulacak yeni amiral gemisi kuşkusuz LG G7 olacak. G6 ile birlikte özellikle yeni bir dönem başlatan ve G5 modeline göre daha cazip bir telefon modelini üretmeyi başaran marka, G7 ile birlikte bu başarısını sürdürmek istiyor.

Donanımlar Yükselecek

Donanım, tasarım ve fiyatlandırma konusunda daha iyi bir çizgide olmak isteyen marka için bugün yeni bilgiler gündeme geldi. Açıklamalara göre özellikle Snapdragon ile ortak bir çalışma sürdüren markanın piyasaya sunulan en son işlemciyi kullanmak istediği ve bu konuda gerekli olan adımları da attığı belirtildi.

Snapdragon 835 ya da piyasaya çıkacak olan yeni yonga setini kullanmak isteyen marka, böylece telefonlardaki performansı daha üst seviyelere çekmiş olacak. Konu ile ilgili paylaşılan yeni bilgilerde markanın Snapdragon ile bu konuda çok ciddi görüşmeler yaptığı ve anlaşmaya yakın olduğu ifade edildi. Bu açıdan önümüzdeki dönemlerde yapılacak yeni duyurular ile birlikte Snapdragon için LG anlaşması paylaşılabilir.

Telefonda yüksek bir performans elde etmek isteyen LG, özellikle Snapdragon ile yapacağı ortak çalışma neticesinde bu konuda işlerini daha da kolay bir hale getirecek. Bugüne kadarki süreç içerisinde LG tarafından piyasaya sunulan modellerde özellikle yongaseti rakiplerine göre biraz daha geri planda kalmıştı. Bu handikapı ortadan kaldırmak isteyen marka, şimdiden çalışmalara başlamış görünüyor.