LG G6 3200mAh Kapasiteli Bataryayla Geliyor

LG G6 3200mAh kapasiteli bataryaya sahip bir şekilde gelecek. Ayrıca su sızdırmama özelliği de dikkat çekiyor.

LG'nin G6'ya yönelik stratejisi, LG G5'i mükemmel kılacak geliştirmeleri içeriyor. Daha büyük ekran, daha iyi ve daha tutarlı bir tasarım ve Güney Kore'den gelen bir sızdırmaya göre daha büyük bir batarya telefon ile sunulacak. Yerel Kore medyasına göre LG G6'nın 3200mAh kapasiteli bir bataryası olacak. Bu da önceki versiyona göre 400mAh oranında bir artış yapıldığını gösteriyor.

İsimsiz diğer bir kaynakta ise standart internet ile telefonun 12 saatlik bir pil ömrüne ulaşıldığı belirtiliyor. Aynı raporda, mutfaktan bazı ilginç bilgiler de paylaşıldı. LG'nin çıkartılabilir pilden vazgeçtiği oldukça önemli bir detay olarak paylaşılıyor. Bunun en önemli sebebi ise G6'nın toz ve su geçirmezliği noktasında kusuruz olması. Bu da bataryanın çıkarılmamasını gerektiriyor.

Samsung Galaxy Note 7 pil fiyaskosunu müteakiben, müşterilerin güvenliği, önemli akıllı telefon üreticileri için artık çok daha fazla göz önünde bulunduruluyor. Cihazlarda Akıllı Doktor adında yeni bir uygulama yer alacak. Bakır ısı boruları ve ısı iletkenliği, difüzyon mühendisliği konuları gibi önemli detayların yer aldığı uygulama sayesinde telefondaki güvenlik de sağlanabilecek.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda yeni telefon için LG'nin çok farklı çalışmalar yaptığı net bir şekilde görülebiliyor. Bakalım tüm bu çalışmalar ile birlikte yeni amiral gemisi LG için ne kadar başarı getirecek.