Lenovo'nun K6 Note Serisi Türkiye'de Satışta

Lenovo tarafından uzun zamandan beri üzerinde çalışmaların yapıldığı Lenovo K6 Note modeli, Türkiye'de satışa çıktı.

Uzun zamandan beri farklı sızdırmaların yapıldığı cihaz pek çok özelliği ile şimdiden bilinirken Bu konuda yapılan son paylaşımlarda resmi olarak tüm detaylar açıklandı. Yapılan resmi açıklamalarda telefon için Türkiye'deki satış sürecinin resmen başladığı belirtilirken, bu sayede Google Türkiye'deki kullanıcılar da yeni telefon modelini artık satın alabilecek.

Lenovo K6 Note Kaç Para?

Yapılan açıklamalarda telefonun teknik özellikleri ve Türkiye'deki satış fiyatı hakkında bilgiler paylaşılırken, telefonun 1299 TL'lik bir etiket fiyatına sahip olacağı belirtildi. Lenovo tarafından yapılan anlaşmalar ile birlikte cihazların ilk satış noktası Turkcell mağazaları olacak. Bu nedenle kullanıcılar yeni telefon almak adına Turkcell üzerinden gerekli desteği elde edebilecek. Üstelik Turkcell üzerinden yapılan satışlarda kullanıcıların tarifelerine ek bir şekilde taksitli olarak cihazları satın alabilmesi de mümkün olduğundan dolayı telefon fiyatının düşük ücretler ile ödenebilmesi ve aylık taksit halinde yeni cihaza sahip olabilmesi mümkün.

Lenovo K6 Note Teknik Özellikleri Neler?

Telefon için yapılan tanıtımlarda paylaşılan teknik özellikler ise şöyle oldu;

5.5 inç ekran,

16 megapiksel çözünürlüklü arka kamera,

8 megapiksel ön kamera,

4000 Mah kapasiteli batarya,

32GB depolama alanı ve arttırılabilir hafıza desteği,

Snapdragon 8 çekirdekli işlemci.

Tüm bu özellikler ve fiyat göz önünde bulundurulduğunda ekonomik ve iyi bir performans sergileyecek telefonun yaratıldığı görülürken cihazın Türkiye pazarında yüksek satış rakamlarına ulaşabilmesi mümkün görünüyor.