Kredi ve kredi kartı borçları yeniden yapılandırılacak

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben gecikmeye düşe kredi ve kredi kartı borçlarıyla ilgili yeni bir yapılandırma planladıklarını ve çalışmalara başladıklarını söyledi .

Verg iaffı ve borç yapılandırması kapsamında vatandaşın devlete olan birçok borcu yeniden yapılandırılırken bir müjde de BDDK Başkanı Akben'den geldi. Akben yaptığı açıklamada kredi kartlarındaki taksit sayısını artıracaklarını ve hem bireysel kredi hem de kredi kartı borçlarında yeni bir yapılandırma süreci başlatmayı hedeflediklerini bildirdi.

Kredi ve kredi kartı borçlarında yeni bir yapılandırmaya gidileceğini açıklayan BDDK Başkanı Akben, kredi kartında taksit sayısının artırılmasının da gündemde olduğunu söyledi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, kredi kartlarındaki taksit sayısının artırılması için çalışma başlattıklarını ve gecikmeye düşen alacaklarla ilgili olarak da bir yapılandırma yapmayı planladıklarını açıkladı.

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, tüketicilerin aldıkları bireysel kredilerde hem de kredi kartlarında taksit sayılarının yükseltilmesi için çalışmalar yürüttüklerini açıkladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Akben, süreç ile ilgili yürüttükleri çalışmaları en geç 1 hafta 10 gün içinde tamamlamayı planladıklarını hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması da gündemde

Akben’in açıklamasına göre yakın zamanda kredi kartı borçlarıyla ilgili olarak da yapılandırmanın başlatılması için çalışmalar gündemde. Gecikmeye düşen alacaklarla ilgili de yapılandırmaya yönelik bir çalışma içinde olduklarını belirten Akben, bu konuyla ilgili gelişmeleri de paylaşacaklarını ifade etti.

AA