Koyu renk ruj sürerken dikkat edilmesi gerekenler

Dış görünüşünüzü değiştirmenin en hızlı ve kolay yolu koyu renk bir ruj sürmek...

Özellikle genç kadınların favorisi koyu renk rujlar, geceleri daha çok tercih ediliyor. Ancak, koyu renk rujları kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar var. Zira, dudaklarınıza süreceğiniz iddialı bir renk ruj sizin bütün görünüşünüzü komple değiştirebilir.

Koyu kırmızı,Pembe, Kahverengi, Siyah ya da Fuşya renk ruj sürdüğünüzde tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Beceri ve cesaret isteyen bir iştir bu koyu tonları sürmek. Koyu renk rujları nasıl korkmadan süreceğiniz, haberimizin devamında...

Nemlendirin

Dudak nemliyken rujun renginin oturması daha kolaydır. Bu yüzden ilk adım olarak dudaklarınızı dudak balsamı ile nemlendirin.

Makyaj Bazı Uygulayın

Dudaklarınızı dudak balsamı ile nemlendirdikten sonra akabinde dudaklarınıza makyaj bazı sürün. Bazlar aynı zamanda sürdüğünüz balsamı dudaklara sabitleyecek aynı zamanda pürüzsüz bir görünüm verecektir. Makyaj bazlarını alta kullandığınızda rujunuz dudaklarınızda kalıcılığını sürdürecektir.

Hafifçe Renk Verin

Makyaj bazımızı da uyguladıktan sonra sıra artık rujumuzu uygulamaya geldi. Bu işlemi uygularken ruju direkt olarak dudaklarınıza uygulamayın. Önce elinizle hafif hafif dudaklarınızı ruja değdirin. Biraz bekletin bazla ruj birbirine karışsın.

Dudak Kalemini Es Geçmeyin

Eğer dudaklarınızı koyu renk vurgulamaya hazırsanız, diğer bir aşama olan dudak kalemini sürmeye geçebilirsiniz. Dudak kalemleri dudaklarınızın belirginleşmesini sağlarken rujunuzun kalıcılığı arttırır ve daha belirgin hale getirir. Bir ton koyu kalemle dudaklarınızı belirginleştirmeniz dudaklarınızın rengini daha çok ortaya çıkarır. Aynı tonlarda sürülen kalem ise doğal dolgun dudak görüntüsü sağlar.

Dudak kalemini dudaklarınızın ortasından uygulamaya başlayın en iyi bu şekilde sürersiniz. Dudak kaleminin ben buradayım etkisini yok etmek için kalemi ufak vuruşlarla rujla karıştırarak uygulayın.

Ruj Fırçası Kullanın

Dudaklarınızı kalemle de dolgunluğunu belirledikten sonra dudak ruj fırçanızla rujunuzu sürmeye başlayabilirsiniz. Dudak kaleminizi rujunuzla dengelemeye çalışın.

Rujunuzun Kalıcılığı Artsın

Tek kat bir mendil ile rujunuzu sürdükten sonra bir kez ağzınızdaki fazlalık ruju alın. Üzerine uygulanan transparan bir pudrayı dudaklarınıza yerleştirin aynı zamanda üzerinde transparan pudrayı dudaklarınıza enjekte edin. Transparan pudrayı sürdükten sonra mendili kaldırın tekrar tek kat ruj sürün.

Son Darbe

Rujunuzun gün boyu yanınızda olması önemli. Herhangi bir şekilde azalmış olan rujunuzu hafif dokunuşlarla tazeleyebilir. Gün boyu şıklığınızı koruyabilirsiniz.