KOSGEB'e FETÖ operasyonu: 35 gözaltı

15 Temmuz darbe girişimi gecesinin ardından başlatılan ve halen devam eden FETÖ soruşturması kapsamında KOSGEB çalışanı 35 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Ankara merkez olmak üzere 13 farklı ilçede gerçekleştirdikleri operasyonlarda KOSGEB il müdürlerinin de aralarında bulunduğu 35 kişi gözaltına alındı.

Gözaltılarla ilgili emniyet yetkililerinden edinilen bilgilere göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürülen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) merkezi ile il müdürlüklerine yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlarda 13 farklı ilçeden aralarında KOSGEB il müdürlerinin de bulunduğu 35 kişi gözaltına alındı.

Belirlenen yerler ve bazı evlerde arama gerçekleştirildiği bilgisi paylaşıldı. 13 ilde 42 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Aralarında İstanbul, Erzurum, Sakarya, Düzce'nin de bulunduğu Ankara merkezli 13 ilde gerçekleştirilen operasyonda, hakkında gözaltı kararı bulunan 42 kişiden 35'i gözaltına alınırken, bir kişinin de daha önceden yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu bulunduğu öğrenildi.

Diğer illerdeki şüpheliler de Ankara2ya gönderilecek

Gözaltına alınan şüpheliler Emniyet Müdürlüğüne getirilirken, diğer illerde gözaltına alınan kişilerin de bulundukları yerlerdeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ankara'ya gönderileceği belirtildi.

AA