Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığında 53 gözaltı

Darbe girişiminin ardından Konya’da başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen askerlerin de olduğu 35 kişi yakalandı.

Konya kent merkezi ile Ankara’da gerçekleştirilen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik başlatılan soruşturma kapsamında aralarında askerlerin de olduğu 53 kişiden 35’i gözaltına alındı.

Gözaltı kararı çıkan 53 kişiden 21’inin asker olduğu öğrenildi. Ayrıca gözaltına alınanların arasında 2 binbaşı, 1 yarbay, 1 yüzbaşı, 1 üsteğmen, 16 astsubay olduğu da kaydedildi.

Gözaltına alınan 53 kişi Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Ardından emniyete götürüldü.

Askerlerin Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli oldukları bilgisi de kayıtlara geçti. Şüphelilerden astsubay Y.ŞG’nin Ankara Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli olarak görev yaptığı bildirildi.

Askerlerden astsubay S.D'nin 12 Ağustos'ta emekliye ayrıldığı, kadın astsubay Ö.A'nın da emeklilik dilekçesi vererek izinde olduğu bilgisi paylaşıldı.
AA